تبلیغات
ناصرخان حجازی اسطوره ای به پاکی آب به زلالی اشک - یادداشت‌ علی‌کریمی برای ناصرحجازی
ناصرخان حجازی اسطوره ای به پاکی آب به زلالی اشک
حجازی یک اسطوره ویک قهرمان ملی بود وهست وهمیشه درقلب ماخواهدبود

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 فروردین 1390
علی كریمی در یادداشتی از ناصر حجازی به عنوان اسطوره‌ای یاد كرد كه چهره‌ای یكرنگ و استثنایی در فوتبال ایران دارد.در یادداشتی كه علی كریمی به مناسبت افتتاح سایت ناصر حجازی نوشته، آمده است: «در حالی كه فضای فوتبال را ریا كاری و تظاهر مسموم كرده است و در روزگارانی كه نوكرم و چاكرم‌های مصنوعی و مصلحتی همه جا رایج شده است، ناصر حجازی را باید اسطوره‌ای با شخصیت، چهره‌ای یكرنگ و استثنایی در این فوتبال به حساب آوریم.

او سال‌های سال در كنج خانه‌اش و بی‌توجه به هیاهوی پوشالی اطراف خویش، سخت‌ترین تبعیض‌ها، ظلم‌ها و بی‌اعتنایی‌ها را دیده اما به هیچ قیمتی حاضر نشده است تا به فروش گذاشته شود.

این اسطوره به واقع كمیاب ما، كرنش را بلد نیست. ناصر حجازی چهره‌ای مقاوم در مقابل زورگویان است. او بدون هیچ ملاحظه‌كاری معایب را می‌گوید و دلسوزی راستین است كه هرگز تن به خوش خدمتی نداده است و حرف‌هایش همواره در راستای مصلحت فوتبال و ضد مصلحت شخصی خویش بوده است.
هر چند این روزها كه حال و روز خوشی ندارد، صاحب منصبان پست و مقام‌های گوناگونی به او تعارف می‌كنند اما ای كاش آن روزگارانی كه حجازی به خاطر بی‌اعتنایی‌ها مجبور به زندگی سخت و طاقت‌فرسا در بنگلادش شده بود، او را به بازی می‌گرفتند.

هر چند كه حجازی اهل بازی نبوده و نیست كه اگر این طور بود، هیچ گاه حجازی نبود. او همیشه خواسته خودش باشد. درود به مرام و عزت او كه می‌توانیم همواره به چنین اسطوره‌ای افتخار كنیم و مرام و معرفت ایشان را برای دیگران الگوسازی كنیم.

مردی كه هیچ گاه دنبال باد نرفته است و همواره در تلاطم و جهت خلاف جریان آب شنا می‌كند.در خاتمه، فوتبال تمام می‌شود، همان‌طور كه سال‌هاست فوتبال را برای حجازی تمام كرده‌اند اما آنچه از ایشان باقی مانده است همانا شخصیت منحصر به فرد، مرام پهلوان منشانه و یكرنگی‌های همیشگی‌اش است. خدایا او را برای ما حفظ كن».

طبقه بندی: اخبار روز استقلال، 
ارسال توسط بابک کرجی واریانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظرشما ناصرحجازی ازچه گروهی بیشترین ضربه راخورد؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا