تبلیغات
ناصرخان حجازی اسطوره ای به پاکی آب به زلالی اشک - 2 درس از مراسم خاکسپاری حجازی؛
ناصرخان حجازی اسطوره ای به پاکی آب به زلالی اشک
حجازی یک اسطوره ویک قهرمان ملی بود وهست وهمیشه درقلب ماخواهدبود

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 11 خرداد 1390
پایان همه بی‌احترامی‌ها در فوتبال و حضور بانوان در ورزشگاهها
آنجا در مراسم بزرگداشت و خاکسپاری ناصر خان قرمز و آبی‌ کنار هم بودند؛ مدیران قدیم و مدیران جدید، مدیران برکنار شده، مدیران کنونی و...

اول: مهمترین اتفاقی که در مراسم به خاکسپاری ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران رقم خورد اتحاد فوق‌العاده‌ای بود که پس از سالها جنگ و دعوا و ناسزاگویی به یکدیگر در فوتبال ایران رقم خورد.

آنجا در مراسم بزرگداشت و خاکسپاری  ناصر خان قرمز و آبی‌ کنار هم بودند؛ مدیران قدیم و مدیران جدید، مدیران برکنار شده، مدیران کنونی، از شرق تا غرب،‌ از شمال  تا جنوب و... همه آمدند، کنار هم قرار گرفتند و دور هم نشستند و با چشمهای خیس جواب سلام یکدیگر را دادند و برای چند روز فراموش کردند که چه دشمنی‌هایی با هم داشتند و چه حرفها به هم گفته‌اند و چقدر آسمان فوتبال ایران را سیاه کرده‌اند!

نکاتی دیده می‌شد دیدنی و زیبا!

آنجا در ضلع شمال غربی استادیوم آزادی پرسپولیسیها هم آمده بودند و با پرچمهای قرمز عکس ناصر حجازی را بالا برده بودند و گریه می‌کردند. یکی از هواداران پرسپولیس پلاکاردی آورده بود که با دست‌خط خودش روی آن نوشته بود: من به عنوان یک پرسپولیسی حاضرم همه دربی‌ها را تا آخر دنیا ببازیم اما خدا ناصرخان را به ما برگرداند!

استقلالیهایی که این صحنه را می‌دیدند او را در آغوش می‌گرفتند و غرق در بوسه‌اش می‌کردند!

از آنسو دایی،‌ کاشانی، واعظی آشتیانی، فتح‌الله‌زاده، روشن، پروین، کفاشیان، صفایی فراهانی و بسیاری از بازیکنان که با یکدیگر مشکلات فراوانی داشتند آمده بودند و در کنار هم ایستاده بودند و گریه می‌کردند تا پرچم جنگ را پایین آورده باشند.

در واقع پرواز عقاب پرچم جنگ را در فوتبال ایران پایین آورد و تلنگر محکمی به همه فوتبال ایران زد تا آرامش بر همه حکمفرما شود و همه به یاد همان قبرهایی بیفتیم که مدام رسانه‌ها خرید آن را به یکدیگر گوشزد می‌کنند!

بله، دنیا 2 روز است و ارزش این همه دعوا و جنگ را ندارد. ارزش دلخوری ندارد، ارزش جنگهای رسانه‌ای و صدور بیانیه‌ها و ناسزاگویی و متلک‌پرانی را ندارد.

درست نگاه کنید چند روزی هست که از دعواها خبری نیست که نگاهها در سراسر کشور دوباره به فوتبال برگشته و همه آرامش دارند و کنار هم قرار گرفته‌اند. بله در این فوتبال به قول محمد دادکان اگر همه کنار هم و برای هم کار کنیم سرعت پیشرفت ما 10 برابر می‌شود. تردید نکنید.

دوم: حضور توأمان آقایان و خانمها در ورزشگاه آزادی و برای تشییع پیکر ناصرخان حجازی دومین دستاورد اتفاقات اخیر بود. در واقع باید تأکید کنیم که اسطوره حتی پس از رفتن هم به فوتبال ایران درس داد و دومین درس این مسأله همین بود که خانمها در کنار آقایان می‌توانند به ورزشگاه بیایند و ابراز احساسات کنند. آنجا در ورزشگاه آزادی احترام همه اتفاقا حفظ شد و خانمها هم توانستند با احترام کامل عقاید و نظرات خود را بیان کنند.

بله، ما در یک جامعه، کنار یکدیگر زندگی می‌کنیم و ثابت شد که می‌توانیم درورزشگاه آزادی حق خانمها را هم بدهیم و آنها را هم وارد هیجانات فوتبال ایران کنیم و در غم و شادی کنار یکدیگر باشیم آن هم نه در شرایط معمولی بلکه در شرایطی که احساس در اوج است و منطق در پایین‌ترین حالت خود.

باید مسیر را عوض کنیم. باید راه را جدا کنیم.

دعوا و جنگ و دست کم گرفتن خودمان باید به پایان خط برسد و معتقدم که ناصرخان حتی با رفتنش هم به ما درس داد. درسهایی از جنس اتحاد و احترام.

این درسها را باید یاد گرفت.

طبقه بندی: اخبار روز استقلال، 
برچسب ها: درس مهم، ناصرحجازی، ناصرخان، ناصرخان حجازی، اسطوره، پیشکسوت، اتحاد، احترام، عوض کردن، جامعه، ورزشگاه، ورزشگاه آزادی، بابک استقلالی، خاکسپاری، خاک سپاری، خانمها، شرایط، معمولی، فوتبال ایرانی، استقلال تهران، مراسم، بزرگداشت، مدیران قدیم، مدیران جدید، مدیران کنونی،
ارسال توسط بابک کرجی واریانی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظرشما ناصرحجازی ازچه گروهی بیشترین ضربه راخورد؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا